    CTS-Frequency Controls 581R52002IAT
    Part No.:
    581R52002IAT
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED581R52002IAT.pdf
    Description:
    5.0mm x 3.2mm Surface Mount Stra
    Type:
    VCTCXO
    Frequency:
    20 MHz
    Voltage - Supply:
    3V
    Absolute Pull Range (APR):
    ±5ppm
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    9.5mA
    Size / Dimension:
    0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    0.079" (2.00mm)
    Category:
    Oscillators
    1. How to order 581R52002IAT on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the 581R52002IAT price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 581R52002IAT?
    Image 581R52002IAT
    Part Number 581R52002IAT
    Base Resonator Crystal
    Type VCTCXO
    Frequency 20 MHz
    Function -
    Output HCMOS
    Voltage - Supply 3V
    Frequency Stability ±200ppb
    Absolute Pull Range (APR) ±5ppm
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth -
    Current - Supply (Max) 9.5mA
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)