    CTS-Frequency Controls 650LAB-622.08
    Part No.:
    650LAB-622.08
    Manufacturer:
    CTS-Frequency Controls
    Category:
    Oscillators
    Package:
    6-SMD, No Lead
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED650LAB-622.08.pdf
    Description:
    XTAL OSC XO 622.0800MHZ PECL SMD
    Manufacturer:
    CTS-Frequency Controls
    Series:
    650
    Package/Case:
    6-SMD, No Lead
    Packaging:
    Product Status:
    Obsolete
    Base Resonator:
    Crystal
    Type:
    XO (Standard)
    Frequency:
    622.08 MHz
    Function:
    Enable/Disable
    Output:
    PECL
    Voltage - Supply:
    3.3V
    Frequency Stability:
    ±15ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    0°C ~ 70°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    45mA (Typ)
    Ratings:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    Size / Dimension:
    0.551" L x 0.354" W (14.00mm x 9.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.094" (2.40mm)
    Category:
    Oscillators
    1. How to order 650LAB-622.08 on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the 650LAB-622.08 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 650LAB-622.08?
    Image 650LAB-622.08
    Part Number 650LAB-622.08
    Manufacturer CTS-Frequency Controls
    Series 650
    Package/Case 6-SMD, No Lead
    Packaging -
    Product Status Obsolete
    Base Resonator Crystal
    Type XO (Standard)
    Frequency 622.08 MHz
    Function Enable/Disable
    Output PECL
    Voltage - Supply 3.3V
    Frequency Stability ±15ppm
    Absolute Pull Range (APR) -
    Operating Temperature 0°C ~ 70°C
    Spread Spectrum Bandwidth -
    Current - Supply (Max) 45mA (Typ)
    Ratings -
    Mounting Type Surface Mount
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.551" L x 0.354" W (14.00mm x 9.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.094" (2.40mm)