    CTS-Frequency Controls VF901723-38.400MHZ
    Part No.:
    VF901723-38.400MHZ
    Manufacturer:
    CTS-Frequency Controls
    Category:
    Oscillators
    Package:
    8-SMD Module
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDVF901723-38.400MHZ.pdf
    Description:
    XTAL OSC VCTCXO 38.4000MHZ LVCMO
    Manufacturer:
    CTS-Frequency Controls
    Series:
    VF901723
    Package/Case:
    8-SMD Module
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Base Resonator:
    Crystal
    Type:
    VCTCXO
    Frequency:
    38.4 MHz
    Function:
    Output:
    LVCMOS
    Voltage - Supply:
    3.3V
    Frequency Stability:
    ±280ppb
    Absolute Pull Range (APR):
    ±5ppm
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    50mA
    Ratings:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    Size / Dimension:
    0.560" L x 0.520" W (14.22mm x 13.20mm)
    Height - Seated (Max):
    0.236" (6.00mm)
    Category:
    Oscillators
    1. How to order VF901723-38.400MHZ on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the VF901723-38.400MHZ price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VF901723-38.400MHZ?
    Image VF901723-38.400MHZ
    Part Number VF901723-38.400MHZ
    Manufacturer CTS-Frequency Controls
    Series VF901723
    Package/Case 8-SMD Module
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Base Resonator Crystal
    Type VCTCXO
    Frequency 38.4 MHz
    Function -
    Output LVCMOS
    Voltage - Supply 3.3V
    Frequency Stability ±280ppb
    Absolute Pull Range (APR) ±5ppm
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth -
    Current - Supply (Max) 50mA
    Ratings -
    Mounting Type Surface Mount
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.560" L x 0.520" W (14.22mm x 13.20mm)
    Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)