PQDE6W-Q24-S24-T.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | CUI Inc. | CUI Inc. | CUI Inc. | CUI Inc. | CUI Inc. |
| Series | PQDE6W-T (6W) | PQDE6W-T (6W) | PQDE6W-T (6W) | PQDE6W-Q110 (6W) | PQDE6W-T (6W) |
| Packaging | Tray | Tray | Tray | Tray | Tray |
| Type | Enclosed | Enclosed | Enclosed | Enclosed | Enclosed |
| Voltage - Input (Min) | 10V | 19V | 10V | 40V | 10V |
| Voltage - Input (Max) | 36V | 75V | 36V | 160V | 36V |
| Number of Outputs | 1 | 1 | 2 | 1 | 1 |
| Voltage - Output 1 | 24V | 24V | 24V | 5V | 15V |
| Voltage - Output 2 | - | - | -24V | - | - |
| Voltage - Output 3 | - | - | - | - | - |
| Voltage - Output 4 | - | - | - | - | - |
| Current - Output (Max) | 250mA | 250mA | 125mA, 125mA | 1.2A | 400mA |
| Power (Watts) | 6W | 6W | 6W | 6W | 6W |
| Voltage - Isolation | 1.5 kV | 1.5 kV | 1.5 kV | 2.25 kV | 1.5 kV |
| Efficiency | 88% | 88% | 88% | 80% | 88% |
| Mounting Type | Chassis Mount | Chassis Mount | Chassis Mount | Chassis Mount | Chassis Mount |
| Size / Dimension | 2.99" L x 1.24" W x 0.84" H (76.0mm x 31.5mm x 21.2mm) | 2.99" L x 1.24" W x 0.84" H (76.0mm x 31.5mm x 21.2mm) | 2.99" L x 1.24" W x 0.84" H (76.0mm x 31.5mm x 21.2mm) | 2.99" L x 1.24" W x 0.84" H (76.0mm x 31.5mm x 21.2mm) | 2.99" L x 1.24" W x 0.84" H (76.0mm x 31.5mm x 21.2mm) |