PYB15-Q24-S12-H-U.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | CUI Inc. | CUI Inc. | CUI Inc. | CUI Inc. | CUI Inc. |
| Series | PYB15-U (15W) | PYB15-T (15W) | PYB15-T (15W) | PYB15-T (15W) | PYB15-T (15W) |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Tray |
| Product Status | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Type | Enclosed | Enclosed | Enclosed | Enclosed | Enclosed |
| Voltage - Input (Min) | 9V | 18V | 9V | 18V | 18V |
| Voltage - Input (Max) | 36V | 75V | 36V | 75V | 75V |
| Number of Outputs | 1 | 2 | 2 | 2 | 1 |
| Voltage - Output 1 | 12V | 5V | 5V | 15V | 15V |
| Voltage - Output 2 | - | -5V | -5V | -15V | - |
| Voltage - Output 3 | - | - | - | - | - |
| Voltage - Output 4 | - | - | - | - | - |
| Current - Output (Max) | 1.25A | 1.5A, 1.5A | 1.5A, 1.5A | 500mA, 500mA | 1A |
| Power (Watts) | 15W | 15W | 15W | 15W | 15W |
| Voltage - Isolation | - | - | - | - | - |
| Applications | - | - | - | - | - |
| Efficiency | 89% | 86% | 86% | 89% | 90% |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Chassis Mount | Chassis Mount | Chassis Mount | Chassis Mount | Chassis Mount |
| Size / Dimension | 2.99" L x 1.24" W x 0.99" H (76.0mm x 31.5mm x 25.1mm) | 2.99" L x 1.24" W x 0.84" H (76.0mm x 31.5mm x 21.2mm) | 2.99" L x 1.24" W x 0.84" H (76.0mm x 31.5mm x 21.2mm) | 2.99" L x 1.24" W x 0.84" H (76.0mm x 31.5mm x 21.2mm) | 2.99" L x 1.24" W x 0.84" H (76.0mm x 31.5mm x 21.2mm) |