VYB15W-Q24-S12-T.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | CUI Inc. | CUI Inc. | CUI Inc. | CUI Inc. | CUI Inc. |
| Series | VYB15W-T (15W) | * | VYB15W-T (15W) | VYB15W-T (15W) | VYB15W-T (15W) |
| Packaging | Bulk | Tray | Tray | Tray | Tray |
| Product Status | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Type | Enclosed | - | Enclosed | Enclosed | Enclosed |
| Voltage - Input (Min) | 9V | - | 9V | 9V | 9V |
| Voltage - Input (Max) | 36V | - | 36V | 36V | 36V |
| Number of Outputs | 1 | - | 1 | 2 | 2 |
| Voltage - Output 1 | 12V | - | 5V | 12V | 15V |
| Voltage - Output 2 | - | - | - | -12V | -15V |
| Voltage - Output 3 | - | - | - | - | - |
| Voltage - Output 4 | - | - | - | - | - |
| Current - Output (Max) | 1.25A | - | 3A | 625mA, 625mA | 500mA, 500mA |
| Power (Watts) | 15W | - | 15W | 15W | 15W |
| Voltage - Isolation | - | - | - | - | - |
| Applications | - | - | - | - | - |
| Efficiency | 85% | - | 82% | 87% | 87% |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C | - | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Chassis Mount | - | Chassis Mount | Chassis Mount | Chassis Mount |
| Size / Dimension | 2.06" L x 2.17" W x 0.75" H (52.3mm x 55.0mm x 19.0mm) | - | 2.06" L x 2.17" W x 0.75" H (52.3mm x 55.0mm x 19.0mm) | 2.06" L x 2.17" W x 0.75" H (52.3mm x 55.0mm x 19.0mm) | 2.06" L x 2.17" W x 0.75" H (52.3mm x 55.0mm x 19.0mm) |