B57211P0120M301.pdf
| Image |  |
| Part Number | B57211P0120M301 |
| Manufacturer | EPCOS - TDK Electronics |
| Series | P11 |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| R @ 25°C | 12 Ohms |
| Tolerance | ±20% |
| Current - Steady State Max | 4 A |
| R @ Current | 218 mOhms |
| Diameter | 0.512" (13.00mm) |
| Lead Spacing | 0.295" (7.50mm) |