16MLSW132190250.pdf
| Image |  |
| Part Number | 16MLSW132190250 |
| Manufacturer | Essentra Components |
| Series | MicroPlastics, SW |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Type | Sealing |
| Thread/Screw/Hole Size | 1/4" |
| Diameter - Inside | 0.520" (13.20mm) |
| Diameter - Outside | 0.748" (19.00mm) |
| Thickness | 0.177" (4.50mm) |