FSBB20CH60L.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of FSBB20CH60L.
| Image |  |
| Part Number | FSBB20CH60L |
| Manufacturer | Fairchild Semiconductor |
| Series | SPM® |
| Package/Case | 27-PowerDIP Module (1.205", 30.60mm) |
| Packaging | Tube |
| Product Status | Obsolete |
| Type | IGBT |
| Configuration | 3 Phase |
| Current | 20 A |
| Voltage | 600 V |