Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of FMC00324-12.
| Image |  |
| Part Number | FMC00324-50CM | FMC00324-24 | FMC00324-36 | FMC00324-12 | FMC00324-150CM |
| Style | SMA to MMCX | SMA to MMCX | SMA to MMCX | SMA to MMCX | SMA to MMCX |
| 1st Connector | SMC Plug | SMC Plug | SMC Plug | SMC Plug | SMC Plug |
| 1st Contact Gender | Male | Male | Male | Male | Male |
| 1st Connector Mounting Feature | - | - | - | - | - |
| 2nd Connector | MMCX Jack | MMCX Jack | MMCX Jack | MMCX Jack | MMCX Jack |
| 2nd Contact Gender | Female | Female | Female | Female | Female |
| 2nd Connector Mounting Feature | - | - | - | - | - |
| Length | 19.69" (500.00mm) | 24.00" (609.60mm) | 36.00" (914.40mm) | 12.00" (304.80mm) | 59.1" (1.5m) 4.9' |
| Cable Type | RG-316 | RG-316 | RG-316 | RG-316 | RG-316 |
| Cable Impedance | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms |
| Connector Impedance | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms |
| Overall Impedance | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms |
| Frequency - Max | 3 GHz | 3 GHz | 3 GHz | 3 GHz | 3 GHz |