Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of FMCA2241-24.
| Image |  |
| Part Number | FMCA2241-50CM | FMCA2241-24 | FMCA2241-100CM | FMCA2241-48 | FMCA2241-150CM |
| 1st Connector | 4.3/10 Jack | 4.3/10 Jack | 4.3/10 Jack | 4.3/10 Jack | 4.3/10 Jack |
| 1st Contact Gender | Female | Female | Female | Female | Female |
| 1st Connector Mounting Feature | Flange | Flange | Flange | Flange | Flange |
| 2nd Connector | 4.3/10 Plug | 4.3/10 Plug | 4.3/10 Plug | 4.3/10 Plug | 4.3/10 Plug |
| 2nd Contact Gender | Male | Male | Male | Male | Male |
| 2nd Connector Mounting Feature | - | - | - | - | - |
| Length | 19.69" (500.00mm) | 24.00" (609.60mm) | 39.4" (1.0m) 3.3' | 48.0" (1.2m) 4.0' | 59.1" (1.5m) 4.9' |
| Cable Type | 0.250" Flexible Cable | 0.250" Flexible Cable | 0.250" Flexible Cable | 0.250" Flexible Cable | 0.250" Flexible Cable |
| Cable Impedance | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms |
| Connector Impedance | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms |
| Overall Impedance | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms |
| Frequency - Max | 6 GHz | 6 GHz | 6 GHz | 6 GHz | 6 GHz |
| Color | Black | Black | Black | Black | Black |
| Features | - | - | - | - | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |