IS61QDB41M36-250M3.pdf
| Image |  |
| Part Number | IS61QDB41M36A-250M3L | IS61QDB41M36-250M3 | IS61QDB41M36-250M3L |
| Series | - | - | - |
| Package/Case | 165-LBGA | 165-LBGA | 165-LBGA |
| Packaging | Tray | Tray | Tray |
| Product Status | Discontinued at Digi-Key | Discontinued at Digi-Key | Discontinued at Digi-Key |
| Programmable | Not Verified | Not Verified | Not Verified |
| Memory Type | Volatile | Volatile | Volatile |
| Memory Format | SRAM | SRAM | SRAM |
| Technology | SRAM - Synchronous, QUAD | SRAM - Synchronous, QUAD | SRAM - Synchronous, QUAD |
| Memory Size | 36Mbit | 36Mbit | 36Mbit |
| Memory Organization | 1M x 36 | 1M x 36 | 1M x 36 |
| Memory Interface | Parallel | Parallel | Parallel |
| Clock Frequency | 250 MHz | 250 MHz | 250 MHz |
| Write Cycle Time - Word, Page | - | - | - |
| Access Time | 8.4 ns | 7.5 ns | 7.5 ns |
| Voltage - Supply | 1.71V ~ 1.89V | 1.71V ~ 1.89V | 1.71V ~ 1.89V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) | 0°C ~ 70°C (TA) | 0°C ~ 70°C (TA) |