    JST Sales America Inc. 30P4.0-JMCS-G-TF(N)
    Part No.:
    30P4.0-JMCS-G-TF(N)
    Manufacturer:
    JST Sales America Inc.
    Category:
    Arrays, Edge Type, Mezzanine (Board to Board)
    Package:
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED30P4.0-JMCS-G-TF(N).pdf
    Description:
    CONN PLUG 30POS SMD GOLD
    Manufacturer:
    JST Sales America Inc.
    Series:
    JMC
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Obsolete
    Connector Type:
    Plug, Outer Shroud Contacts
    Number of Positions:
    30
    Pitch:
    0.020" (0.50mm)
    Number of Rows:
    2
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Features:
    Contact Finish:
    Gold
    Contact Finish Thickness:
    Mated Stacking Heights:
    4mm
    Height Above Board:
    Category:
    1. How to order 30P4.0-JMCS-G-TF(N) on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the 30P4.0-JMCS-G-TF(N) price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 30P4.0-JMCS-G-TF(N)?
    Image 30P4.0-JMCS-G-TF(N)
    Part Number 30P4.0-JMCS-G-TF(N)
    Manufacturer JST Sales America Inc.
    Series JMC
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Obsolete
    Connector Type Plug, Outer Shroud Contacts
    Number of Positions 30
    Pitch 0.020" (0.50mm)
    Number of Rows 2
    Mounting Type Surface Mount
    Features -
    Contact Finish Gold
    Contact Finish Thickness -
    Mated Stacking Heights 4mm