Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 0403ABPOU188.
| Image |  |
| Part Number | 0403ABPOU188 |
| Manufacturer | Kanebridge |
| Series | * |
| Packaging | Retail Package |
| Product Status | Active |
| Type | Self-Tapping Screw |
| Screw Head Type | Oval Head |
| Drive Type | Phillips |
| Features | Undercut |
| Thread Size | #4-24 |
| Head Diameter | 0.202" (5.13mm) |
| Head Height | 0.076" (1.93mm) |
| Length - Below Head | 0.188" (4.78mm) |
| Length - Overall | 0.264" (6.71mm) |