    KEMET C0805X334K5RECAUTO7210
    Part No.:
    C0805X334K5RECAUTO7210
    Manufacturer:
    KEMET
    Category:
    Ceramic Capacitors
    Package:
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDC0805X334K5RECAUTO7210.pdf
    Description:
    CAP CER 0805 330NF 50V X7R 10%
    Manufacturer:
    KEMET
    Series:
    ESD SMD Auto X7R
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Capacitance:
    0.33 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    50V
    Temperature Coefficient:
    X7R
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Soft Termination
    Ratings:
    AEC-Q200
    Applications:
    Automotive, Boardflex Sensitive, ESD Protection
    Failure Rate:
    Mounting Type:
    Surface Mount, MLCC
    Package / Case:
    0805 (2012 Metric)
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.039" (1.00mm)
    Lead Spacing:
    Lead Style:
    Category:
    Ceramic Capacitors
    1. How to order C0805X334K5RECAUTO7210 on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the C0805X334K5RECAUTO7210 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of C0805X334K5RECAUTO7210?
    Image C0805X334K5RECAUTO7210
    Part Number C0805X334K5RECAUTO7210
    Manufacturer KEMET
    Series ESD SMD Auto X7R
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 0.33 µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 50V
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Features Soft Termination
    Ratings AEC-Q200
    Applications Automotive, Boardflex Sensitive, ESD Protection
    Failure Rate -
    Mounting Type Surface Mount, MLCC
    Package / Case 0805 (2012 Metric)
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)