    KEMET C1812C682F1GACTU
    Part No.:
    C1812C682F1GACTU
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDC1812C682F1GACTU.pdf
    Description:
    CAP CER 6800PF 100V C0G/NP0 1812
    Series:
    SMD Comm C0G
    Capacitance:
    6800 pF
    Tolerance:
    ±1%
    Voltage - Rated:
    100V
    Temperature Coefficient:
    C0G, NP0
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Low ESL
    Ratings:
    Applications:
    General Purpose
    Size / Dimension:
    0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Ceramic Capacitors
    1. How to order C1812C682F1GACTU on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the C1812C682F1GACTU price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of C1812C682F1GACTU?
    Image C1812C682F1GACTU
    Part Number C1812C682F1GACTU
    Manufacturer KEMET
    Series SMD Comm C0G
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 6800 pF
    Tolerance ±1%
    Voltage - Rated 100V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Features Low ESL
    Ratings -
    Applications General Purpose
    Package / Case 1812 (4532 Metric)
    Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)