    KEMET C1812C823F3JACAUTO
    Part No.:
    C1812C823F3JACAUTO
    Manufacturer:
    KEMET
    Category:
    Ceramic Capacitors
    Package:
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDC1812C823F3JACAUTO.pdf
    Description:
    CAP CER 0.082UF 25V U2J 1812
    Manufacturer:
    KEMET
    Series:
    SMD Auto U2J
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Capacitance:
    0.082 µF
    Tolerance:
    ±1%
    Voltage - Rated:
    25V
    Temperature Coefficient:
    U2J
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Low ESL, Low Dissipation Factor
    Ratings:
    AEC-Q200
    Applications:
    Automotive
    Failure Rate:
    Mounting Type:
    Surface Mount, MLCC
    Package / Case:
    1812 (4532 Metric)
    Size / Dimension:
    0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.043" (1.10mm)
    Lead Spacing:
    Lead Style:
    Category:
    Ceramic Capacitors
    1. How to order C1812C823F3JACAUTO on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the C1812C823F3JACAUTO price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of C1812C823F3JACAUTO?
    Image C1812C823F3JACAUTO
    Part Number C1812C823F3JACAUTO
    Manufacturer KEMET
    Series SMD Auto U2J
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 0.082 µF
    Tolerance ±1%
    Voltage - Rated 25V
    Temperature Coefficient U2J
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Features Low ESL, Low Dissipation Factor
    Ratings AEC-Q200
    Applications Automotive
    Failure Rate -
    Mounting Type Surface Mount, MLCC
    Package / Case 1812 (4532 Metric)
    Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.043" (1.10mm)