    KEMET C1825X332KFGALTU
    Part No.:
    C1825X332KFGALTU
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDC1825X332KFGALTU.pdf
    Description:
    CAP CER 1825 FT
    Series:
    SMD Comm C0G HV Flex
    Capacitance:
    3300 pF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    1500V (1.5kV)
    Temperature Coefficient:
    C0G, NP0
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Low ESL, Soft Termination, High Voltage
    Ratings:
    Applications:
    Boardflex Sensitive
    Size / Dimension:
    0.181" L x 0.252" W (4.60mm x 6.40mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.071" (1.80mm)
    Ceramic Capacitors
    1. How to order C1825X332KFGALTU on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the C1825X332KFGALTU price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of C1825X332KFGALTU?
    Image C1825X332KFGALTU
    Part Number C1825X332KFGALTU
    Manufacturer KEMET
    Series SMD Comm C0G HV Flex
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 3300 pF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 1500V (1.5kV)
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Features Low ESL, Soft Termination, High Voltage
    Ratings -
    Applications Boardflex Sensitive
    Package / Case 1825 (4564 Metric)
    Size / Dimension 0.181" L x 0.252" W (4.60mm x 6.40mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)