    KEMET C2220C336M3R2CAUTO
    Part No.:
    C2220C336M3R2CAUTO
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDC2220C336M3R2CAUTO.pdf
    Description:
    CAP CER 2220
    Series:
    KPS SMD Auto X7R
    Capacitance:
    33 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage - Rated:
    25V
    Temperature Coefficient:
    X7R
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Low ESL (Stacked)
    Ratings:
    AEC-Q200
    Applications:
    Automotive, Boardflex Sensitive
    Package / Case:
    Stacked SMD, 2 J-Lead
    Size / Dimension:
    0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.217" (5.50mm)
    Lead Spacing:
    Lead Style:
    J-Lead
    Category:
    Ceramic Capacitors
    1. How to order C2220C336M3R2CAUTO on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the C2220C336M3R2CAUTO price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of C2220C336M3R2CAUTO?
    Image C2220C336M3R2CAUTO
    Part Number C2220C336M3R2CAUTO
    Manufacturer KEMET
    Series KPS SMD Auto X7R
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 33 µF
    Tolerance ±20%
    Voltage - Rated 25V
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Features Low ESL (Stacked)
    Ratings AEC-Q200
    Applications Automotive, Boardflex Sensitive
    Failure Rate -
    Mounting Type Surface Mount, MLCC
    Package / Case Stacked SMD, 2 J-Lead
    Size / Dimension 0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.217" (5.50mm)