    KEMET C330C223F1G5TA
    Part No.:
    C330C223F1G5TA
    Manufacturer:
    KEMET
    Category:
    Ceramic Capacitors
    Package:
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDC330C223F1G5TA.pdf
    Description:
    CAP CER RAD MONO
    Manufacturer:
    KEMET
    Series:
    GoldMax 300 Comm C0G
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Capacitance:
    0.022 µF
    Tolerance:
    ±1%
    Voltage - Rated:
    100V
    Temperature Coefficient:
    C0G, NP0
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Low ESL
    Ratings:
    Applications:
    General Purpose
    Failure Rate:
    Mounting Type:
    Through Hole
    Package / Case:
    Radial
    Size / Dimension:
    0.280" L x 0.160" W (7.11mm x 4.07mm)
    Height - Seated (Max):
    0.360" (9.14mm)
    Thickness (Max):
    Lead Spacing:
    0.200" (5.08mm)
    Lead Style:
    Formed Leads
    Category:
    Ceramic Capacitors
    1. How to order C330C223F1G5TA on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the C330C223F1G5TA price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of C330C223F1G5TA?
    Image C330C223F1G5TA7301 C330C223F1G5TA
    Part Number C330C223F1G5TA7301 C330C223F1G5TA
    Manufacturer KEMET KEMET
    Series GoldMax 300 Comm C0G GoldMax 300 Comm C0G
    Packaging Tape & Reel (TR) Bulk
    Product Status Active Active
    Capacitance 0.022 µF 0.022 µF
    Tolerance ±1% ±1%
    Voltage - Rated 100V 100V
    Temperature Coefficient C0G, NP0 C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
    Features Low ESL Low ESL
    Ratings - -
    Applications General Purpose General Purpose
    Failure Rate - -
    Mounting Type Through Hole Through Hole
    Package / Case Radial Radial
    Size / Dimension 0.280" L x 0.160" W (7.11mm x 4.07mm) 0.280" L x 0.160" W (7.11mm x 4.07mm)
    Height - Seated (Max) 0.360" (9.14mm) 0.360" (9.14mm)
    Thickness (Max) - -
    Lead Spacing 0.200" (5.08mm) 0.200" (5.08mm)