    KEMET C330C273F1G5TA
    Part No.:
    C330C273F1G5TA
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDC330C273F1G5TA.pdf
    Series:
    GoldMax 300 Comm C0G
    Capacitance:
    0.027 µF
    Tolerance:
    ±1%
    Voltage - Rated:
    100V
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Low ESL
    Size / Dimension:
    0.280" L x 0.160" W (7.11mm x 4.07mm)
    Height - Seated (Max):
    0.360" (9.14mm)
    Thickness (Max):
    Lead Spacing:
    0.200" (5.08mm)
    Lead Style:
    Formed Leads
    Category:
    Ceramic Capacitors
    1. How to order C330C273F1G5TA on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the C330C273F1G5TA price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of C330C273F1G5TA?
    Image C330C273F1G5TA C330C273F1G5TA9248
    Part Number C330C273F1G5TA C330C273F1G5TA9248
    Manufacturer KEMET KEMET
    Series GoldMax 300 Comm C0G -
    Packaging Bulk Bulk
    Product Status Active Active
    Capacitance 0.027 µF -
    Tolerance ±1% -
    Voltage - Rated 100V -
    Temperature Coefficient C0G, NP0 -
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C -
    Features Low ESL -
    Ratings - -
    Applications General Purpose -
    Failure Rate - -
    Mounting Type Through Hole -
    Package / Case Radial -
    Size / Dimension 0.280" L x 0.160" W (7.11mm x 4.07mm) -
    Height - Seated (Max) 0.360" (9.14mm) -
    Thickness (Max) - -
    Lead Spacing 0.200" (5.08mm) -