    KEMET CKC18X333FWGACAUTO
    Part No.:
    CKC18X333FWGACAUTO
    Manufacturer:
    KEMET
    Category:
    Ceramic Capacitors
    Package:
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDCKC18X333FWGACAUTO.pdf
    Description:
    KC-LINK 1812 33NF 650VDC C0G
    Manufacturer:
    KEMET
    Series:
    KC Link Auto C0G
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Capacitance:
    0.033 µF
    Tolerance:
    ±1%
    Voltage - Rated:
    650V
    Temperature Coefficient:
    C0G, NP0
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C
    Features:
    Low ESL, Soft Termination, High Voltage, High Temperature
    Ratings:
    AEC-Q200
    Applications:
    Automotive, Boardflex Sensitive
    Failure Rate:
    Mounting Type:
    Surface Mount, MLCC
    Package / Case:
    1812 (4532 Metric)
    Size / Dimension:
    0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.087" (2.20mm)
    Lead Spacing:
    Lead Style:
    Category:
    Ceramic Capacitors
    1. How to order CKC18X333FWGACAUTO on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the CKC18X333FWGACAUTO price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CKC18X333FWGACAUTO?
    Image CKC18X333FWGACAUTO
    Part Number CKC18X333FWGACAUTO
    Manufacturer KEMET
    Series KC Link Auto C0G
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 0.033 µF
    Tolerance ±1%
    Voltage - Rated 650V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C
    Features Low ESL, Soft Termination, High Voltage, High Temperature
    Ratings AEC-Q200
    Applications Automotive, Boardflex Sensitive
    Failure Rate -
    Mounting Type Surface Mount, MLCC
    Package / Case 1812 (4532 Metric)
    Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)