    KEMET CKC21C683FWGAC7800
    Part No.:
    CKC21C683FWGAC7800
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDCKC21C683FWGAC7800.pdf
    Description:
    KC-LINK 2220 68NF 650VDC C0G
    Capacitance:
    0.068 µF
    Tolerance:
    ±1%
    Voltage - Rated:
    650V
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C
    Size / Dimension:
    0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.087" (2.20mm)
    Ceramic Capacitors
    1. How to order CKC21C683FWGAC7800 on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the CKC21C683FWGAC7800 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CKC21C683FWGAC7800?
    Image CKC21C683FWGAC7800
    Part Number CKC21C683FWGAC7800
    Product Status Active
    Capacitance 0.068 µF
    Tolerance ±1%
    Voltage - Rated 650V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C
    Package / Case 2220 (5750 Metric)
    Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)