    KEMET CKC21C822FEGAC7800
    Part No.:
    CKC21C822FEGAC7800
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDCKC21C822FEGAC7800.pdf
    Description:
    KC-LINK 2220 8.2NF 1200VDC C0G
    Capacitance:
    8200 pF
    Tolerance:
    ±1%
    Voltage - Rated:
    1200V (1.2kV)
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C
    Size / Dimension:
    0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.087" (2.20mm)
    Ceramic Capacitors
    1. How to order CKC21C822FEGAC7800 on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the CKC21C822FEGAC7800 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CKC21C822FEGAC7800?
    Image CKC21C822FEGAC7800
    Part Number CKC21C822FEGAC7800
    Product Status Active
    Capacitance 8200 pF
    Tolerance ±1%
    Voltage - Rated 1200V (1.2kV)
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C
    Package / Case 2220 (5750 Metric)
    Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)