    KEMET CKC21X123FWGACAUTO
    Part No.:
    CKC21X123FWGACAUTO
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDCKC21X123FWGACAUTO.pdf
    Description:
    KC-LINK 2220 12NF 650VDC C0G
    Series:
    KC Link Auto C0G
    Capacitance:
    0.012 µF
    Tolerance:
    ±1%
    Voltage - Rated:
    650V
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C
    Ratings:
    AEC-Q200
    Applications:
    Automotive, Boardflex Sensitive
    Size / Dimension:
    0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.106" (2.70mm)
    Ceramic Capacitors
    1. How to order CKC21X123FWGACAUTO on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the CKC21X123FWGACAUTO price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CKC21X123FWGACAUTO?
    Image CKC21X123FWGACAUTO
    Part Number CKC21X123FWGACAUTO
    Manufacturer KEMET
    Series KC Link Auto C0G
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 0.012 µF
    Tolerance ±1%
    Voltage - Rated 650V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C
    Features Low ESL, Soft Termination, High Voltage, High Temperature
    Ratings AEC-Q200
    Applications Automotive, Boardflex Sensitive
    Package / Case 2220 (5750 Metric)
    Size / Dimension 0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)