    KEMET CKC33C223KWGAC7800
    Part No.:
    CKC33C223KWGAC7800
    Manufacturer:
    KEMET
    Category:
    Ceramic Capacitors
    Package:
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDCKC33C223KWGAC7800.pdf
    Description:
    KC-LINK 3640 22NF 650VDC C0G
    Manufacturer:
    KEMET
    Series:
    KC Link Comm C0G
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Capacitance:
    0.022 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    650V
    Temperature Coefficient:
    C0G, NP0
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C
    Features:
    Low ESL, High Voltage, High Temperature
    Ratings:
    Applications:
    General Purpose
    Failure Rate:
    Mounting Type:
    Surface Mount, MLCC
    Package / Case:
    3640 (9110 Metric)
    Size / Dimension:
    0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.106" (2.70mm)
    Lead Spacing:
    Lead Style:
    Category:
    Ceramic Capacitors
    1. How to order CKC33C223KWGAC7800 on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the CKC33C223KWGAC7800 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CKC33C223KWGAC7800?
    Image CKC33C223KWGAC7800
    Part Number CKC33C223KWGAC7800
    Manufacturer KEMET
    Series KC Link Comm C0G
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 0.022 µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 650V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C
    Features Low ESL, High Voltage, High Temperature
    Ratings -
    Applications General Purpose
    Failure Rate -
    Mounting Type Surface Mount, MLCC
    Package / Case 3640 (9110 Metric)
    Size / Dimension 0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)