    KEMET T491V226M025AT7280
    Part No.:
    T491V226M025AT7280
    Description:
    CAP TANT 22UF 20% 25V 2917
    Capacitance:
    22 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage - Rated:
    25 V
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    700mOhm
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp.:
    2000 Hrs @ 125°C
    Size / Dimension:
    0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
    Height - Seated (Max):
    0.079" (2.00mm)
    Lead Spacing:
    Manufacturer Size Code:
    V
    Tantalum Capacitors
    1. How to order T491V226M025AT7280 on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the T491V226M025AT7280 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of T491V226M025AT7280?
    Image T491V226M025AT7280
    Part Number T491V226M025AT7280
    Manufacturer KEMET
    Series T491
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 22 µF
    Tolerance ±20%
    Voltage - Rated 25 V
    Type Molded
    ESR (Equivalent Series Resistance) 700mOhm
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
    Mounting Type Surface Mount
    Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
    Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)