    KOA Speer Electronics, Inc. HV732HRTTE1203F
    Part No.:
    HV732HRTTE1203F
    Manufacturer:
    KOA Speer Electronics, Inc.
    Category:
    Chip Resistor - Surface Mount
    Package:
    2010 (5025 Metric)
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDHV732HRTTE1203F.pdf
    Description:
    RES 120K OHM 1% 1/2W 2010
    Manufacturer:
    KOA Speer Electronics, Inc.
    Series:
    HV73-RT
    Package/Case:
    2010 (5025 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Resistance:
    120 kOhms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.5W, 1/2W
    Composition:
    Thick Film
    Features:
    Anti-Sulfur, High Voltage
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package:
    Ratings:
    2010
    Size / Dimension:
    0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max):
    0.028" (0.70mm)
    Number of Terminations:
    2
    Failure Rate:
    Category:
    Chip Resistor - Surface Mount
    1. How to order HV732HRTTE1203F on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the HV732HRTTE1203F price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of HV732HRTTE1203F?
    Image HV732HRTTE1203F
    Part Number HV732HRTTE1203F
    Manufacturer KOA Speer Electronics, Inc.
    Series HV73-RT
    Package/Case 2010 (5025 Metric)
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Resistance 120 kOhms
    Tolerance ±1%
    Power (Watts) 0.5W, 1/2W
    Composition Thick Film
    Features Anti-Sulfur, High Voltage
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 2010
    Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)