    KOA Speer Electronics, Inc. HV732HRTTE2213F
    Part No.:
    HV732HRTTE2213F
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDHV732HRTTE2213F.pdf
    Description:
    RES 221K OHM 1% 1/2W 2010
    Resistance:
    221 kOhms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.5W, 1/2W
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max):
    0.028" (0.70mm)
    Chip Resistor - Surface Mount
    1. How to order HV732HRTTE2213F on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the HV732HRTTE2213F price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of HV732HRTTE2213F?
    Image HV732HRTTE2213F
    Part Number HV732HRTTE2213F
    Product Status Active
    Resistance 221 kOhms
    Tolerance ±1%
    Power (Watts) 0.5W, 1/2W
    Composition Thick Film
    Features Anti-Sulfur, High Voltage
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 2010
    Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)