    KOA Speer Electronics, Inc. HV732HRTTE6493F
    Part No.:
    HV732HRTTE6493F
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDHV732HRTTE6493F.pdf
    Description:
    RES 649K OHM 1% 1/2W 2010
    Resistance:
    649 kOhms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.5W, 1/2W
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max):
    0.028" (0.70mm)
    Chip Resistor - Surface Mount
    1. How to order HV732HRTTE6493F on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the HV732HRTTE6493F price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of HV732HRTTE6493F?
    Image HV732HRTTE6493F
    Part Number HV732HRTTE6493F
    Product Status Active
    Resistance 649 kOhms
    Tolerance ±1%
    Power (Watts) 0.5W, 1/2W
    Composition Thick Film
    Features Anti-Sulfur, High Voltage
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 2010
    Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)