    KOA Speer Electronics, Inc. RN73H2BTTD2322A10
    Part No.:
    RN73H2BTTD2322A10
    Manufacturer:
    KOA Speer Electronics, Inc.
    Category:
    Chip Resistor - Surface Mount
    Package:
    1206 (3216 Metric)
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDRN73H2BTTD2322A10.pdf
    Description:
    RES 23.2K OHM 0.05% 1/4W 1206
    Manufacturer:
    KOA Speer Electronics, Inc.
    Series:
    RN73H
    Package/Case:
    1206 (3216 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Resistance:
    23.2 kOhms
    Tolerance:
    ±0.05%
    Power (Watts):
    0.4W, 2/5W
    Composition:
    Metal Film
    Features:
    Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
    Temperature Coefficient:
    ±10ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package:
    AEC-Q200
    Ratings:
    1206
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    0.028" (0.70mm)
    Number of Terminations:
    2
    Failure Rate:
    Category:
    Chip Resistor - Surface Mount
    1. How to order RN73H2BTTD2322A10 on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the RN73H2BTTD2322A10 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RN73H2BTTD2322A10?
    Image RN73H2BTTD2322A10
    Part Number RN73H2BTTD2322A10
    Manufacturer KOA Speer Electronics, Inc.
    Series RN73H
    Package/Case 1206 (3216 Metric)
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Resistance 23.2 kOhms
    Tolerance ±0.05%
    Power (Watts) 0.4W, 2/5W
    Composition Metal Film
    Features Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
    Temperature Coefficient ±10ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Ratings 1206
    Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)