    KOA Speer Electronics, Inc. RN73H2ETTD4222B10
    Part No.:
    RN73H2ETTD4222B10
    Package:
    1210 (3225 Metric)
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDRN73H2ETTD4222B10.pdf
    Description:
    RES 42.2K OHM 0.1% 1/4W 1210
    Package/Case:
    1210 (3225 Metric)
    Resistance:
    42.2 kOhms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Power (Watts):
    0.5W, 1/2W
    Temperature Coefficient:
    ±10ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Ratings:
    1210
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max):
    0.028" (0.70mm)
    Chip Resistor - Surface Mount
    1. How to order RN73H2ETTD4222B10 on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the RN73H2ETTD4222B10 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RN73H2ETTD4222B10?
    Image RN73H2ETTD4222B10
    Part Number RN73H2ETTD4222B10
    Manufacturer KOA Speer Electronics, Inc.
    Series RN73H
    Package/Case 1210 (3225 Metric)
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Resistance 42.2 kOhms
    Tolerance ±0.1%
    Power (Watts) 0.5W, 1/2W
    Composition Metal Film
    Features Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
    Temperature Coefficient ±10ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Ratings 1210
    Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)