WK73R1ETTP33R2F.pdf
| Image |  |
| Part Number | WK73R1ETTP33R2F |
| Manufacturer | KOA Speer Electronics, Inc. |
| Series | WK73R |
| Package/Case | Wide 0402 (1005 Metric), 0204 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Resistance | 33.2 Ohms |
| Tolerance | ±1% |
| Power (Watts) | 0.333W, 1/3W |
| Composition | Thick Film |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Supplier Device Package | AEC-Q200 |
| Ratings | - |
| Size / Dimension | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.016" (0.40mm) |