    KYOCERA AVX TAJE687K002RNJ
    Part No.:
    TAJE687K002RNJ
    Manufacturer:
    KYOCERA AVX
    Category:
    Tantalum Capacitors
    Package:
    2917 (7343 Metric)
    Description:
    CAP TANT 680UF 10% 2.5V 2917
    Manufacturer:
    KYOCERA AVX
    Series:
    TAJ
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Capacitance:
    680 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    2.5 V
    Type:
    Molded
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    200mOhm
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp.:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Size / Dimension:
    0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
    Height - Seated (Max):
    0.169" (4.30mm)
    Lead Spacing:
    Manufacturer Size Code:
    E
    Ratings:
    Features:
    General Purpose
    Failure Rate:
    Grade:
    Qualification:
    Category:
    Tantalum Capacitors
    1. How to order TAJE687K002RNJ on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the TAJE687K002RNJ price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TAJE687K002RNJ?
    Image TAJE687K002RNJ
    Part Number TAJE687K002RNJ
    Manufacturer KYOCERA AVX
    Series TAJ
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 680 µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 2.5 V
    Type Molded
    ESR (Equivalent Series Resistance) 200mOhm
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp. -
    Mounting Type Surface Mount
    Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
    Height - Seated (Max) 0.169" (4.30mm)