DSA1103CA2-020.0000VAO.pdf
| Image |  |
| Part Number | DSA1103CA2-020.0000VAO | DSA1103CA2-200.0000VAO | DSA1103CA2-200.0000TVAO |
| Manufacturer | Microchip Technology | Microchip Technology | Microchip Technology |
| Series | DSA1103 | DSA1103 | DSA1103 |
| Package/Case | 6-VDFN | 6-VDFN | 6-VDFN |
| Packaging | Tube | Tube | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active | Active | Active |
| Base Resonator | MEMS | MEMS | MEMS |
| Type | XO (Standard) | XO (Standard) | XO (Standard) |
| Frequency | 20 MHz | 200 MHz | 200 MHz |
| Function | Standby (Power Down) | Standby (Power Down) | Standby (Power Down) |
| Output | LVDS | LVDS | LVDS |
| Voltage - Supply | 2.25V ~ 3.6V | 3.3V | 3.3V |
| Frequency Stability | ±25ppm | ±25ppm | ±25ppm |
| Absolute Pull Range (APR) | - | - | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C | -40°C ~ 125°C | -40°C ~ 125°C |
| Spread Spectrum Bandwidth | - | - | - |
| Current - Supply (Max) | 32mA | 32mA | 32mA |
| Ratings | AEC-Q100 | AEC-Q100 | AEC-Q100 |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 6-VDFN (3.2x2.5) | 6-VDFN (3.2x2.5) | 6-VDFN (3.2x2.5) |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.035" (0.90mm) | 0.035" (0.90mm) | 0.035" (0.90mm) |