GBJL2002-BP.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of GBJL2002-BP.
| Image |  |
| Part Number | GBJL2002-BP |
| Manufacturer | Micro Commercial Co |
| Series | - |
| Package/Case | 4-SIP, GBJL |
| Packaging | Tube |
| Product Status | Obsolete |
| Diode Type | Single Phase |
| Technology | Standard |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 200 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 20 A |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.05 V @ 10 A |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 10 µA @ 200 V |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |