MD200S18M5-BP.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MD200S18M5-BP.
| Image |  |
| Part Number | MD200S18M5-BP |
| Manufacturer | Micro Commercial Co |
| Series | - |
| Package/Case | Module |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Diode Type | Three Phase |
| Technology | Standard |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 1.8 kV |
| Current - Average Rectified (Io) | 200 A |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.7 V @ 300 A |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 500 µA @ 1800 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |