    Murata Electronics GJM0336C1E8R0BB01D
    Part No.:
    GJM0336C1E8R0BB01D
    Manufacturer:
    Murata Electronics
    Category:
    Ceramic Capacitors
    Package:
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDGJM0336C1E8R0BB01D.pdf
    Description:
    CAP CER 8PF 25V C0H 0201
    Manufacturer:
    Murata Electronics
    Series:
    GJM
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Capacitance:
    8 pF
    Tolerance:
    ±0.1pF
    Voltage - Rated:
    25V
    Temperature Coefficient:
    C0H
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    High Q, Low Loss
    Ratings:
    Applications:
    RF, Microwave, High Frequency
    Failure Rate:
    Mounting Type:
    Surface Mount, MLCC
    Package / Case:
    0201 (0603 Metric)
    Size / Dimension:
    0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.013" (0.33mm)
    Lead Spacing:
    Lead Style:
    Category:
    Ceramic Capacitors
    1. How to order GJM0336C1E8R0BB01D on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the GJM0336C1E8R0BB01D price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of GJM0336C1E8R0BB01D?
    Image GJM0336C1E8R0BB01D
    Part Number GJM0336C1E8R0BB01D
    Manufacturer Murata Electronics
    Series GJM
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 8 pF
    Tolerance ±0.1pF
    Voltage - Rated 25V
    Temperature Coefficient C0H
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Features High Q, Low Loss
    Ratings -
    Applications RF, Microwave, High Frequency
    Failure Rate -
    Mounting Type Surface Mount, MLCC
    Package / Case 0201 (0603 Metric)
    Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)