    Murata Electronics GRM0335C1H7R2CD01D
    Part No.:
    GRM0335C1H7R2CD01D
    Manufacturer:
    Murata Electronics
    Category:
    Ceramic Capacitors
    Package:
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDGRM0335C1H7R2CD01D.pdf
    Description:
    CAP CER 7.2PF 50V C0G/NP0 0201
    Manufacturer:
    Murata Electronics
    Series:
    GRM
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Obsolete
    Capacitance:
    7.2 pF
    Tolerance:
    ±0.25pF
    Voltage - Rated:
    50V
    Temperature Coefficient:
    C0G, NP0
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Ratings:
    Applications:
    General Purpose
    Failure Rate:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Package / Case:
    0201 (0603 Metric)
    Size / Dimension:
    0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.013" (0.33mm)
    Lead Spacing:
    Lead Style:
    Category:
    Ceramic Capacitors
    1. How to order GRM0335C1H7R2CD01D on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the GRM0335C1H7R2CD01D price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of GRM0335C1H7R2CD01D?
    Image GRM0335C1H7R2CD01D
    Part Number GRM0335C1H7R2CD01D
    Manufacturer Murata Electronics
    Series GRM
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Obsolete
    Capacitance 7.2 pF
    Tolerance ±0.25pF
    Voltage - Rated 50V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Features -
    Ratings -
    Applications General Purpose
    Failure Rate -
    Mounting Type Surface Mount
    Package / Case 0201 (0603 Metric)
    Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)