    Murata Electronics GRM0335C1H9R4DD01D
    Part No.:
    GRM0335C1H9R4DD01D
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDGRM0335C1H9R4DD01D.pdf
    Description:
    CAP CER 9.4PF 50V C0G/NP0 0201
    Capacitance:
    9.4 pF
    Tolerance:
    ±0.5pF
    Voltage - Rated:
    50V
    Temperature Coefficient:
    C0G, NP0
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Size / Dimension:
    0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.013" (0.33mm)
    Ceramic Capacitors
    1. How to order GRM0335C1H9R4DD01D on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the GRM0335C1H9R4DD01D price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of GRM0335C1H9R4DD01D?
    Image GRM0335C1H9R4DD01D
    Part Number GRM0335C1H9R4DD01D
    Product Status Obsolete
    Capacitance 9.4 pF
    Tolerance ±0.5pF
    Voltage - Rated 50V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Failure Rate -
    Mounting Type Surface Mount
    Package / Case 0201 (0603 Metric)
    Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)