    Murata Electronics GRM0336R1E3R8CD01D
    Part No.:
    GRM0336R1E3R8CD01D
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDGRM0336R1E3R8CD01D.pdf
    Description:
    CAP CER 3.8PF 25V R2H 0201
    Capacitance:
    3.8 pF
    Tolerance:
    ±0.25pF
    Voltage - Rated:
    25V
    Temperature Coefficient:
    R2H
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Mounting Type:
    Surface Mount, MLCC
    Size / Dimension:
    0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.013" (0.33mm)
    Ceramic Capacitors
    1. How to order GRM0336R1E3R8CD01D on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the GRM0336R1E3R8CD01D price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of GRM0336R1E3R8CD01D?
    Image GRM0336R1E3R8CD01D
    Part Number GRM0336R1E3R8CD01D
    Product Status Obsolete
    Capacitance 3.8 pF
    Tolerance ±0.25pF
    Voltage - Rated 25V
    Temperature Coefficient R2H
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Failure Rate -
    Mounting Type Surface Mount, MLCC
    Package / Case 0201 (0603 Metric)
    Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)