    Murata Electronics GRM0336S1E220JD01D
    Part No.:
    GRM0336S1E220JD01D
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDGRM0336S1E220JD01D.pdf
    Description:
    CAP CER 22PF 25V S2H 0201
    Capacitance:
    22 pF
    Tolerance:
    ±5%
    Voltage - Rated:
    25V
    Temperature Coefficient:
    S2H
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Mounting Type:
    Surface Mount, MLCC
    Size / Dimension:
    0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.013" (0.33mm)
    Ceramic Capacitors
    1. How to order GRM0336S1E220JD01D on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the GRM0336S1E220JD01D price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of GRM0336S1E220JD01D?
    Image GRM0336S1E220JD01D
    Part Number GRM0336S1E220JD01D
    Product Status Obsolete
    Capacitance 22 pF
    Tolerance ±5%
    Voltage - Rated 25V
    Temperature Coefficient S2H
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Failure Rate -
    Mounting Type Surface Mount, MLCC
    Package / Case 0201 (0603 Metric)
    Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)