LQG15WZ43NJ02D.pdf
| Image |  |
| Part Number | LQG15WZ43NJ02D |
| Type | Multilayer |
| Material - Core | - |
| Inductance | 43 nH |
| Tolerance | ±5% |
| Current Rating (Amps) | 190 mA |
| Current - Saturation (Isat) | - |
| Shielding | Unshielded |
| DC Resistance (DCR) | 1.6Ohm Max |
| Q @ Freq | 22 @ 250MHz |
| Frequency - Self Resonant | 1.4GHz |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test | 100 MHz |
| Features | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 0402 |
| Size / Dimension | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.022" (0.55mm) |