LQW15AN62NJ00D.pdf
| Image |  |
| Part Number | LQW15AN62NJ00D |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Material - Core | Non-Magnetic |
| Inductance | 62 nH |
| Tolerance | ±5% |
| Current Rating (Amps) | 145 mA |
| Current - Saturation (Isat) | - |
| Shielding | Unshielded |
| DC Resistance (DCR) | 1.82Ohm Max |
| Q @ Freq | 20 @ 200MHz |
| Frequency - Self Resonant | 2.6GHz |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test | 100 MHz |
| Supplier Device Package | - |
| Size / Dimension | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.024" (0.60mm) |