LQW15AN8N5G8ZD.pdf
| Image |  |
| Part Number | LQW15AN8N5G8ZD |
| Manufacturer | Murata Electronics |
| Series | LQW15 |
| Package/Case | 0402 (1005 Metric) |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Material - Core | Non-Magnetic |
| Inductance | 8.5 nH |
| Tolerance | ±2% |
| Current Rating (Amps) | 1.5 A |
| Current - Saturation (Isat) | - |
| Shielding | Unshielded |
| DC Resistance (DCR) | 69mOhm Max |
| Q @ Freq | 32 @ 250MHz |
| Frequency - Self Resonant | 6.5GHz |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test | 100 MHz |
| Features | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | - |
| Size / Dimension | 0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.024" (0.60mm) |