LQW15CAR22J00D.pdf
| Image |  |
| Part Number | LQW15CAR22J00D |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Material - Core | Ferrite |
| Inductance | 220 nH |
| Tolerance | ±5% |
| Current Rating (Amps) | 540 mA |
| Current - Saturation (Isat) | - |
| Shielding | Unshielded |
| DC Resistance (DCR) | 290mOhm Max |
| Q @ Freq | - |
| Frequency - Self Resonant | 1.3GHz |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test | 10 MHz |
| Supplier Device Package | - |
| Size / Dimension | 0.040" L x 0.022" W (1.02mm x 0.55mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.026" (0.66mm) |