    Murata Electronics RPER72A104K3M2C07A
    Part No.:
    RPER72A104K3M2C07A
    Manufacturer:
    Murata Electronics
    Category:
    Ceramic Capacitors
    Package:
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDRPER72A104K3M2C07A.pdf
    Description:
    CAP CER 0.1UF 100V X7R RADIAL
    Manufacturer:
    Murata Electronics
    Series:
    RPE
    Packaging:
    Tape & Box (TB)
    Product Status:
    Obsolete
    Capacitance:
    0.1 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    100V
    Temperature Coefficient:
    X7R
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Ratings:
    Applications:
    General Purpose
    Failure Rate:
    Mounting Type:
    Through Hole
    Package / Case:
    Radial
    Size / Dimension:
    0.197" L x 0.124" W (5.00mm x 3.15mm)
    Height - Seated (Max):
    0.276" (7.00mm)
    Thickness (Max):
    Lead Spacing:
    0.098" (2.50mm)
    Lead Style:
    Formed Leads
    Category:
    Ceramic Capacitors
    1. How to order RPER72A104K3M2C07A on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the RPER72A104K3M2C07A price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RPER72A104K3M2C07A?
    Image RPER72A104K3M2C07A
    Part Number RPER72A104K3M2C07A
    Manufacturer Murata Electronics
    Series RPE
    Packaging Tape & Box (TB)
    Product Status Obsolete
    Capacitance 0.1 µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 100V
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Features -
    Ratings -
    Applications General Purpose
    Failure Rate -
    Mounting Type Through Hole
    Package / Case Radial
    Size / Dimension 0.197" L x 0.124" W (5.00mm x 3.15mm)
    Height - Seated (Max) 0.276" (7.00mm)
    Thickness (Max) -
    Lead Spacing 0.098" (2.50mm)