RB520CS30L,315.pdf
| Image |  |
| Part Number | RB520CS30L,315 |
| Manufacturer | Nexperia USA Inc. |
| Series | - |
| Package/Case | SOD-882 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Technology | Schottky |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 30 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 100mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 450 mV @ 10 mA |
| Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| Reverse Recovery Time (trr) | - |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 500 nA @ 10 V |
| Capacitance @ Vr, F | 10pF @ 1V, 1MHz |
| Grade | Automotive |
| Qualification | AEC-Q101 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | DFN1006-2 |
| Operating Temperature - Junction | 150°C (Max) |