DA3X101J0L.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of DA3X101J0L.
| Image |  |
| Part Number | DA3X101J0L |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components |
| Series | - |
| Package/Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Obsolete |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Anode |
| Technology | Standard |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 80 V |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 150mA (DC) |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.2 V @ 100 mA |
| Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| Reverse Recovery Time (trr) | 3 ns |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 100 nA @ 80 V |
| Operating Temperature - Junction | 150°C (Max) |