AA150M-190B-R.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of AA150M-190B-R.
| Image |  |
| Part Number | AA150M-480B-R | AA150M-540B-R | AA150M-240B-R | AA150M-190B-R |
| Manufacturer | Phihong USA | Phihong USA | Phihong USA | Phihong USA |
| Series | AA150M (150W) | AA150M (150W) | AA150M (150W) | AA150M (150W) |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Product Status | Active | Active | Active | Active |
| Region Utilized | International | International | International | International |
| Form | Desktop (Class I) | Desktop (Class I) | Desktop (Class I) | Desktop (Class I) |
| Voltage - Input | 90 ~ 264 VAC | 90 ~ 264 VAC | 90 ~ 264 VAC | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output | 48V | 54V | 24V | 19V |
| Current - Output (Max) | 3.12A | 2.78A | 6.25A | 7.9A |
| Power (Watts) | 150 W | 150 W | 150 W | 150 W |
| No Load Power Consumption | 107.6mW | 148.7mW | 88mW | 109.1mW |
| Polarization | Positive Center | Positive Center | Positive Center | Positive Center |
| Applications | ITE (Commercial) | ITE (Commercial) | ITE (Commercial) | ITE (Commercial) |
| Operating Temperature | -20°C ~ 40°C | -20°C ~ 40°C | -5°C ~ 40°C | -5°C ~ 40°C |
| Output Connector | Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm | Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm | Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm | Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm |
| Cord Length | 59" (1.50m) | 59" (1.50m) | 59" (1.50m) | 59" (1.50m) |
| Input Connector | IEC 320-C6 | IEC 320-C6 | IEC 320-C6 | IEC 320-C6 |
| Features | - | - | - | - |
| Size / Dimension | 5.63" L x 2.62" W x 0.91" H (143.0mm x 66.5mm x 23.1mm) | 5.63" L x 2.62" W x 0.91" H (143.0mm x 66.5mm x 23.1mm) | 5.63" L x 2.62" W x 0.91" H (143.0mm x 66.5mm x 23.1mm) | 5.63" L x 2.62" W x 0.91" H (143.0mm x 66.5mm x 23.1mm) |